Etap 4
13/09/2017
Etap 6
13/09/2017
Etap-5-Gibraltar-Lanzarotte

Zaczynamy za

0 dni
Długość Etapu
0
Godzin Żeglugi
0 NM
Długość trasy
Nasza trasa

Płyniemy z Gibraltaru na Lanzarotte, ale istnieje możliwość uczestniczenia również w kolejnym i ostatnim etapie podróży, aż na bajeczną Teneryfę, cel naszego rejsu.

Piąty etap naszej wyprawy rozpoczniemy 26.11.2017 na Gibraltarze, zamorskiej enklawie brytyjskiej znajdującej się na południu Półwyspu Iberyjskiego. Gibraltar znajduje się u samego wyjścia Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki a w wąskiej cieśninie Gibraltarskiej można napotkać wieloryby. Po pożegnaniu Europy i przepłynieciu przez Cieśninę Gibraltarską w stronę gorącej Afryki skierujemy się do Tangeru, w kolejnych dniach, płynąc wzdłuż marokańskiego wybrzeża odwiedzimy między innymi Casablance i Agadir, ale zatrzymywać się będziemy również w mniejszych portach poznając Maroko od strony oceanu. W ostatnich dniach skierujemy się na Wyspy Kanaryjskie odwiedzając Fuerteventurę a następnie kończąc przedostatni etap wyprawy 11.12.2017 na Lanzarotte. 

Rejs

Na naszych rejsach zależy nam na dobrej zabawie, poznawaniu ludzi z pasją oraz budowaniu zgranej załogi. Wszyscy uczestnicy rejsu biorą czynny udział w pracach pokładowych. Tam gdzie to możliwe staramy się odwiedzać lokalne knajpki i tawerny a na pokładzie gotujemy wtedy, gdy nie mamy ciekawszej alternatywy. Zależy nam na komforcie, więc wszyscy uczestnicy rejsu mają miejsce w dwuosobowych kabinach (podwójnych oraz piętrowej, nikt nie śpi w mesie), poszczególne kabiny będą przydzielone przez kapitana z uwzględnieniem preferencji załogi.

Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane, a każdy uczestnik rejsu będzie mógł pod kontrolą skippera nauczyć się sterować jachtem, obsługiwać żagle i sporo więcej. Doświadczeni żeglarze odświeżą swoje umiejętności oraz poznają tajniki nawigacji na wodach pływowych.

Staż zdobyty na rejsie w potwierdzony będzie opinią honorowaną przez PZŻ i jest zaliczany do stażu na patenty jachtowego sternika morskiego, motorowodnego sternika morskiego oraz kapitana jachtowego.

Jacht

Nasz jacht to 15,5 metrowa, znana i lubiana za komfort oraz wygodę Bavaria 50, specjalnie doposażona na naszą wyprawę. Na łódce mamy kambuz wyposażony w lodówkę, zamrażarkę, kuchenki gazową oraz mikrofalową, oraz duży stół przy którym mieści się cała załoga. Łódka wyposażona jest w trzy łazienki, w tym dwie z prysznicami oraz dodatkową kabinę prysznicową. Mamy do dyspozycji ciepłą wodę. Jesteśmy również wyposażeni w niezależne ogrzewanie nadmuchowe Webasto, zapewniające na jachcie komfortową temperaturę podczas jesiennych rejsów.

Skipper

Rejs prowadzony jest przez Piotra Oleszkiewicza, doświadczonego skippera pływającego po morzach od 2009 roku. Piotr dba o bezpieczeństwo załogi, zarówno przy dobrej pogodzie, jak i wtedy, gdy morze demonstruje siłę żywiołu. Jest przeciwnikiem niepotrzebnego ryzyka i propagatorem dobrej praktyki morskiej. Na lądzie Piotr zajmuje się biznesem.

Rezerwacje

Dysponujemy jeszcze miejscami na ten etap, rezerwacji można dokonać tu dzwoniąc na numer +48 603 808 311 oraz online

Cena

Cena uczestnictwa w 5 etapie naszej wyprawy to EUR 1152. Cena zawiera czarter jachtu, opiekę Skippera, ubezpieczenie Yacht Casco, Ubezpieczenie odpowiedzialności OC skippera.

Od powyższej ceny przysługują rabaty 10% za wzięcie udziału w więcej niż jednym etapie, 5% na drugie i kolejne miejsca na danym etapie oraz specjalne rabaty udzielane klientom naszych Partnerów. Całkowity rabat nie może przekroczyć 15%.

Cena nie zawiera opłat portowych, wyżywienia skippera, zakupu prowiantu, paliwa do silnika, które opłacane są ze składki “burtowej”. Szacowana wysokość składki to EUR 150 na tydzień. Składka rozliczana jest po zakończeniu danego etapu.

Możliwe jest dokupienie za naszym pośrednictwem żeglarskiego ubezpieczenia NNW oraz ubezpieczenia kaucji.

Pozostałe etapy